• Darujte nám Vaše 2 % dane

• Vážení rodičia, priatelia školy,

v prvom rade sa Vám chceme poďakovať za dôveru, ktorú ste nám dali v minulom roku v 2% z dane s tým, že ste verili v ich správne využitie.

Keďže marec je mesiacom daní, práve v tomto období je vhodné uvažovať o možnosti darovania 2% z Vašej dane. Každý z nás má vo svojom okolí organizácie, ktorým tieto finančné prostriedky veľmi pomôžu. Sú nimi rôzne združenia, ktoré sa venujú podpore a rozvoju vzdelávania a telesnej kultúry, poskytovaniu sociálnej pomoci, ochrane zdravia a životného prostredia alebo dobrovoľníctvu.

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním 2% z dane.

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je naše Rodičovské združenie pri Základnej škole v Zákopčí. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%.

Finančné prostriedky budú použité na:

- skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole

- skvalitnenia vybavenia školy

- pomoc deťom v hmotnej núdzi a deťom s IVP

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pomôže Vám telefonicky naša pani účtovníčka, Vaša pani účtovníčka alebo Daňový úrad v Čadci. Predvyplnené tlačivo si môžete stiahnuť aj z webového sídla našej školy.

• Školské kolo v prednese poézie a prózy

• Dňa 20.1.2023 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy.

V kategórii I. - poézia 1. miesto:  Striček  Šimon- 2.A - postup do OK

2. miesto - Rovňanik Juraj - 2.A

3. miesto - Špitová Sabina - 2. A

próza     1. miesto  - Božoň Mathias - 4.A - postup do OK

2. miesto - Sára Halušková - 3.A

3. miesto - Šoporová Patricia - 4.A

V kategórii  II. poézia - 1. miesto - Terézia Cabúková - 5.A - postup do OK

2. miesto - Patrik Mičo - 6.A

próza    1. miesto - Patrik Franek - postup do OK

2. miesto - Peter Cabúk

V Kategórii III. - poézia  1. miesto - Karin Chajdáková - 7.A

2. miesto Terézia Repáková - 7.A

próza  1. miesto - Simona macášková - 7.A

Gratulujeme všetkých zúčastneným a všetkým postupujúcim do obvodového kola budeme silno držať palce.

• Medzinárodný deň komplimentov

• Dnes, utorok 24. januára sme si na našej škole pripomenuli Medzinárodný deň komplimentov - deň, kedy vyjadrujeme inej osobe, čo sa nám na nej páči, čo si na nej vážime.

V tento deň sme sa aj my zamerali na druhých, snažili sa ich pochváliť, vyjadriť, čo sa nám na nich páči, čo si na nich ceníme. Komplimenty si žiaci adresovali najmä osobne, avšak kto chcel, mohol využiť poštu na komplimenty, ktorú počas celého dňa doručovali žiaci zo Žiackej školskej rady adresátom.

Vyjadrovanie komplimentov však nemusí byť len v tento deň. Vyjadrenie komplimentu inej osobe by malo byť súčasťou každodenného života. Milým slovom môžeme ľudí obdarúvať stále, lebo každý nový deň je takouto príležitosťou zlepšiť druhým deň, vyčariť im úsmev na tvári, povzbudiť niekoho, kto si neverí a tak robiť svet krajším

• Turnaj v „Človeče nehnevaj sa!“

• V stredu 18.1.2023 sa konalo veľké finále v celoškolskom turnaji „Človeče nehnevaj sa!“ Počas dvoch mesiacov si cez veľkú prestávku testovalo svoje šťastie, no najmä schopnosť nenahnevať sa „pri vykopnutí“ až 88 prihlásených žiakov.

Súťažilo sa v štvorčlenných tímov a za každú triedu bol vyhlásený jeden finalista. Za jednotlivé triedy bojovali o postup do finále Stročková Klaudia (I.A) , Juraj Rovňanik (2.A), Pastorek Lukáš (3.A), Horeličan Lukáš (4.A), Burdelová Simonka (5.A), Franek Patrik (6.A), Padyšák Alex (7.A), Golisová Sabinka (8.A) a Murčo Matúš (9.A).

Vo finále sa najviac šťastia usmialo na Klaudinku Stročkovú, druhé miesto si odniesla Simonka Burdelová a tretie miesto patrilo Pastorkovi Lukášovi. Výhercom gratulujeme!

Bonusom na záver bolo finále, kde sa predstavila finalistka z radu učiteliek Mgr. Škereňová Katarína proti finalistke za žiakov Klaudinou Stročkovou. Viac šestiek sa podarilo nakotúľať p. učiteľke, čím si zaslúžila titul „Najlepší vrháč kockou.“

• Gratulujeme víťazom súťaže

• "Škola, akú by som si predstvoval/-a"

Deti druhého a tretieho ročníka rôznymi technikami vytvorili výtvarné práce na tému "Škola, akú by som si predstvoval/-a". Súťaž s touto témou vyhlásila Žilinská univerzita cez eTwinning.

6 detí tretej a 5 detí druhej triedy, ktorých práce boli zaslané do súťaže, získalo drobnú cenu a Dávid Magát z II.A triedy dostal cenu poroty.

Gratulujeme!

• Bezpríznakovosť

• Predkladá rodič pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy

v trvaní päť a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní ( víkendy a sviatky sa nepočítajú)

Je potrebné odovzdať pred nástupom do školy 9.1.2023

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Aj tento rok sa žiaci našej školy spolu s rodičmi zapojili do peknej aktivity, koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Pre naších starkých v DSS sv. Alžbety pripravili pekné balíčky pod stromček, ktoré ich  veľmi potešili. Darčeky pre nich pobalili žiaci so žiackej školskej rady. Veľké ďakujem patrí všetkým, ktorí sa zapojili do tejto milej aktivity.