• Dni zelených škôl

•              Dni Zelených škôl sme začali už 20.04.2018 rozhlasovou reláciou ku Dňu Zeme. Členovia kolégia Zelenej školy si pripravili a nacvičili rozhlasovú reláciu.

Okrem čistenia okolia školy, priestorov centrálnej autobusovej zastávky Zákopčia, potoka Rakovka a lesnej cesty  U letov prebehlo na škole aj rovesnícke vzdelávanie EKO ALARMU. Vzdelávanie prebehlo v dňoch 23.05-24.05.2018 na tému odpad, kde si členovia akčnej skupiny pripravili prednášku a rôzne aktivity, ktoré prispôsobili  veku svojich spolužiakov.

Žiaci sa pripravili oblečením, vrecami, rukavicami a podľa plánu čistenia sa rozdelili do svojich úsekov. Okrem čistenia mali žiaci prvého stupňa za úlohu priniesť aj po tri kusy živej a neživej prírody. So žiakmi prvého stupňa chodili  členovia kolégia Zelenej školy, ktorí im radili ako triediť odpad.

Po skončení akcie sa stretli členovia kolégia a skonštatovali, že príroda je neskutočne znečistená a najviac bol znečistený potok Rakovka. Takéto dni v našej škole bývajú častejšie, nielen členovia kolégia, ale i žiaci ostatných tried chodia čistiť okolie školy hlavne počas jarných mesiacov.