v 24 hodinovej štafete zaplával pekných 1300 metrov
Úspech nášho žiaka Lukáša Halušku v plaveckej štafete
Poďakovanie rodičom
Ďakujeme rodičom, ktorí sa zapájajú do súťaží a vďaka nim naši žiaci vyhrali krásne ceny. Ďakujeme
Súťaž v umeleckom prednese
Krása slova
V stredu 12. februára 2020 sa v Kultúrnom dome R. Jašíka v Turzovke uskutočnilo obvodné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Krása slova. Našu školu reprezentovalo päť žiačok – Terezka Cabuková (II.A), Lianka Lanková (III.A), Lucka Pastorková (V.A), Barborka Golisová (VIII.A) a Dominika Plačková(IX.A).
V silnej konkurencii sa napokon podarilo vybojovať:
2. miesto Terezke Cabukovej (v I. kategórii) a 3. miesto Lucke Pastorkovej (v II. kategórii).
Všetkým dievčatám ďakujem za reprezentáciu našej školy a víťazkám srdečne blahoželáme.
Terezke, ktorá bude našu školu reprezentovať v okresnom kole v Čadci, želáme veľa šťastia!
Lyžiarský výcvik
- 11
V dňoch od 10. do 14. februára, prebiehal lyžiarsky výcvik žiakov 7. a 8. ročníka v lyžiarskom stredisku Ski Makov. Žiaci boli na začiatku rozdelení na lyžiarov a lyžiarov začiatočníkov. Obe skupinky mali svojho inštruktora, ktorý ich každý deň privítal rannou rozcvičkou a potom rôznymi aktivitami zdokonaľoval a učil novým zručnostiam na svahu. Aj počasie sa z upršaného pondelka umúdrilo a nakoniec si naši žiaci užili pravú zimnú lyžovačku. Nechýbala ani prestávka na desiatu, pri ktorej to často skončilo guľovačkou alebo fotením. Na obed sa presunuli do neďalekej Poľany, kde skoro vždy vyhladovaní zjedli všetko, čo im priniesli. Žiaci prežili kopec srandy a spoločných zážitkov, ale aj niekoľko pádov, z ktorých sa snáď rýchlo zotavia. V piatok boli za svoj lyžiarsky výkon odmenení diplomom, malou sladkosťou a odznakom lyžiarskej školy Ski School Bernardýn na pamiatku. Našim žiakom prajeme, aby nadobudnuté zručnosti rozvíjali aj naďalej a najazdili kopec šťastných kilometrov na lyžiach.
Oznam pre stravníkov
Vážení stravníci,dovoľujeme si Vám pripomenúť,
že sa vyberá stravné za minulý mesiac /január/.
Sumu, ktorú ste dostali oznámenú prostredníctvom oznamu v žiackej knižke, alebo v MŠ priamo do rúk, uhraďte, prosím, bankovým prevodom na číslo účtu
SK35 5600 0000 0077 2287 6006
najneskôr do 13.02.2020
(deň pripísania na účet)
Deň vedy
- 29
V piatok 31.1.2020 sa v našej škole konal už 2. ročník Dňa vedy. Pani učiteľky si pre žiakov pripravili jednotlivé aktivity, prostredníctvom ktorých sa žiaci bližšie dotkli poznatkov z oblasti vedy, techniky a vynálezov. V učebni 7. A bola pripravená výstava rôznych exponátov z oblasti biológie, fyziky, matematiky a techniky. Tieto exponáty vyrobili žiaci základnej školy. Zároveň mali možnosť pracovať s mikroskopami, ktorými pozorovali štruktúru jednotlivých pripravených preparátov - rastliny, živočíchy a plesne. V učebni 6.A sa žiaci mohli prostredníctvom pokusov zoznámiť chémiou hravou formou. Spoznávali, že chémia to nie sú len vzorce a čísla, ale chémia sa vyskytuje bežne okolo nás, a ani si to neuvedomujeme. V učebniach 8. a 9.A žiaci vyrábali mechanické hračky. V učebni 5.A mali žiaci možnosť zahrať hru KOCKA - Vynálezy a v telocvični mali pripravenú časovú os, na ktorú dopĺňali jednotlivé vynálezy. Pre žiakov bol pripravený film Bol raz jeden vynálezca.
Súťaž v prednese poézie a prózy
V Základnej škole v Zákopčí sa uskutočnilo tohtoročné školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Aj tu sa deti pripravovali na svoje vystúpenia už od jesene minulého roku, aby pred spolužiakmi a ostatnými žiakmi ukázali svoju šikovnosť a aby tiež potešili svojich učiteľov.
Na podujatí recitovali žiaci nižších aj vyšších ročníkov, a to v troch skupinách: žiaci 1. – 4. ročníka, piataci a šiestaci a napokon žiaci 7. – 9. ročníka. Medzi mladšími žiakmi v kategórii poézia sa na 1. mieste umiestnila Terézia Cabuková z tretieho ročníka s básnickou ukážkou Moc papradia. V kategórii próza zvíťazila tiež tretiačka Liana Lanková (Rozprávka o štrbavej opičke). Svojimi vystúpeniami zaujali aj žiaci vyšších ročníkov. Medzi piatakmi a šiestakmi, ktorí recitovali len v kategórii próza, zvíťazila žiačka siedmeho ročníka Lucia Pastorková (Trapoška). V tretej skupine v kategórii poézia najviac hlasov získala Barbora Golisová z 8. A triedy (Prvý sen) a v kategórii próza sa víťazne umiestnila Dominika Plačková z 9. A triedy (Spiatočná cesta).
Úspešných recitátorov odmenila na konci súťaže riaditeľka školy Gabriela Plačková. Víťazi postupujú do obvodného kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa uskutoční v Turzovke
Pedagógovia ZŠ začali rok 2020 vzdelávacou aktivitou
7.1.2020 sa konal v našej škole workshop s názvom Avraham Harshalom, ktorý pre nás zrealizovali lektorky z neziskovej organizácie Post Bellum SK. Učitelia mali možnosť vyskúšať prácu v skupine, pochopiť historické súvislostí prostredníctvom neformálneho vzdelávania, zoznámiť sa atraktívnou a interaktívnou formou s historickými reáliami a ľudskoprávnou problematikou, rozvíjať komunikačné zručností a schopnosť logicky myslieť.
Komparo 8
Naši žiaci 4. a 8. ročníka sa každoročne zúčastňujú na testovaní Komparo 4 a 8. Tento rok boli testovaní v predmetoch matematika, slovenský jazyk, geografia, biologia a všeobecné študijné predpoklady. Z predmetu matematika dosiahli 57 %. Celoslovenský priemer bol 53,8 % Z predmetu SJL dosiahli 66 %. Celoslovenský priemer bol 64,2 %. V predmete geografia dosiahli 71,6 %. Celoslovenský priemer bol 62,2 % a v predmete biológia dosiahli 60,7 %. Celoslovenský priemer bol 52,2 %. Každý účastník testovania KOMPARO dostal podrobnú informáciu o svojich výsledkoch z ktorej sa dozvedel, ako je na tom v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ktoré úlohy mu robia problémy a ktoré učivo si ešte musí zopakovať.Testovanie KOMPARO je pre školy aj pre žiakov dobrovoľné. Jeho organizátorom je renomovaná nezávislá spoločnosť EXAM testing, ktorá sa profesionálne venuje testovaniu žiakov už vyše 25 rokov (a má naň všetky potrebné povolenia).Pre školy je KOMPARO veľmi užitočnou spätnou väzbou.
Naše deti majú VEĽKÉ srdiečka
Veľmi často sa stretávame so situáciou, že potrebujeme pomoc druhých. Nemusí to byť finančná alebo materiálna pomoc. Aj dobrá rada, čas venovaný druhým sú pomocou, ktorú by sme mali vedieť oceniť. Od začiatku školského roka sa naši žiaci zapojili do mnohých projektov:
„Hodina deťom“ - v rámci celoslovenskej zbierky na podporu projektov na pomoc deťom sme vyzbierali 140€;
„Zber vrchnákov z PET fliaš“ – v októbri prebehla medzitriedna súťaž, ktorú vyhrali žiaci z 2.A (nazbierali 8 kg vrchnáčikov). Celá škola vyzbierala 45 kg. Vrchnáky boli venované na pomoc ľuďom pri liečbe.
„Adventný stromček dobrých skutkov“ – počas adventu deti plnili rôzne úlohy a výzvy, za ich splnenie dostali ozdoby na školský stromček, ktorý bol pred Vianocami krásne vyzdobený.
„GivingTuesday“ je dňom, kedy sa šíri dobro a nezištné dávanie. Komukoľvek, kdekoľvek a akokoľvek. Viaceré triedy sa u nás zapojili zbierkou diek, prikrývok, krmiva pre psíkov v útulku a ôsmaci si pripravili tvorivé dielne pre škôlkarov.
„Zbierka školských pomôcok“ aj tento rok sa deti zapojili do charitatívnej zbierky, vyzbierané pomôcky išli deťom z rodín v núdzi.
Okrem spomínaných väčších projektov deti z FS Studnička navštívili DDS sv. Alžbety, deti sa zapojili do projektov rovesníckeho vzdelávania v rámci školy, čistili okolie školy a centra obce, pripravili výrobky na Vianočné trhy a určite by sme ešte mohli pokračovať s množstvom dobrých skutkov.
Ako hovorí jedno africké príslovie:
“Keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach robí veľa malých vecí, svet sa zmení”.
JA- Slovensko - základy podnikania
Už piaty rok sa naši piataci zapájajú do programu JA Základy podnikania, prostredníctvom, ktorého sa dozvedia veľa nových informácií o fungovaní podniku v systéme slobodného podnikania. Aj tento rok sa oboznámili s piatimi hlavnými témami z podnikateľského prostredia a zo sveta financií.
PENIAZE: dozvedeli sa, odkiaľ sa v rodine berú peniaze, čo všetko treba zaplatiť a aj ako ušetriť. Spoznali mnohé spôsoby použitia peňazí a základné princípy hospodárenia.
ORGANIZÁCIA: Dozvedeli sa, čo je potrebné pre podnikanie, aký význam má vzdelávanie pre prípravu pracovníkov a manažérov.
MANAŽMENT: naučili sa rozoznať typické manažérske rozhodnutia, rozlišovať vlastnosti, na ktoré zamestnávatelia kladú dôraz pri výbere zamestnancov.
VÝROBA: vyskúšali si rozdiel medzi kusovou a hromadnou výrobou, počítali produktivitu práce.
MARKETING: dozvedeli sa prečo je reklama dôležitá a vyskúšali si, či by boli dobrými predajcami.
Počas programu sa naučili mnoho nového, ale užili si aj veľa zábavy.
Workshop : Školská slávnosť 1989/90
Kalendárny rok 2020 sme so žiakmi 8. a 9. ročníka odštartovali zážitkovým workshopom, ktorý zrealizovali v našej škole lektorky NO Post Bellum SK, ktorý vznikol pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie 1989
Hlavným poslaním bolo priblížiť žiakom 8. a 9. ročníka dobu, ktorá bola nedemokratická, popierala významné ľudské, občianske, morálne hodnoty a deformovala charaktery ľudí. S následkami totalitného režimu sa síce doteraz vyrovnávame, ale práve prostredníctvom zážitkového učenia sa lektorky aspoň pokúsili žiakom načrtnúť dobu, v ktorej žili ich rodičia a starí rodičia.
Vyhodnotenie dotazníka - Naša trieda
celé vyhodnotenie v časti prevencia šikanovania
V rámci plánu koordinátora prevencie je mesiac október spojený s monitorovaním vzťahov medzi žiakmi v jednotlivých ročníkoch a s odhaľovaním agresívneho správania, či šikany. V tomto mesiaci bol preto v triedach na druhom stupni administrovaný dotazník „naša trieda“, ktorý sleduje 6 premenných – spokojnosť v triede, konflikty medzi žiakmi, súťaživosť v triede, súdržnosť triedy, poriadok pri vyučovaní a náročnosť učenia. Pozornosť bola venovaná najmä prvým štyrom premenným. Na základe jeho vyhodnotenia bol stanovený postup a zaradenie ďalších aktivít do triednych kolektívov, prípadne individuálna práca so žiakmi.
V rámci plánu koordinátora prevencie je mesiac október spojený s monitorovaním vzťahov medzi žiakmi v jednotlivých ročníkoch a s odhaľovaním agresívneho správania, či šikany. V tomto mesiaci bol preto v triedach na druhom stupni administrovaný dotazník „naša trieda“, ktorý sleduje 6 premenných – spokojnosť v triede, konflikty medzi žiakmi, súťaživosť v triede, súdržnosť triedy, poriadok pri vyučovaní a náročnosť učenia. Pozornosť bola venovaná najmä prvým štyrom premenným. Na základe jeho vyhodnotenia bol stanovený postup a zaradenie ďalších aktivít do triednych kolektívov, prípadne individuálna práca so žiakmi.
Vianočný florbalový turnaj
20. 12. 2019 sa na našej škole konal už tradičný Medzitriedny vianočný florbalový turnaj žiakov 2. stupňa.
Hrali štvorčlenné družstvá, v každom boli dvaja chlapci a dve dievčatá, ktoré ukázali, že sú v tomto športe rovnocenné s chlapcami. Z piatich družstiev mali tri družstvá v bránkach dievčatá, ktoré vychytali veľa loptičiek.
Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo VI. A triedy, na 2. mieste družstvo VIII. A triedy a víťazný pohár si odnieslo družstvo IX. A triedy. Za najlepšieho strelca bol vyhlásený Tomáš Halvoník, ktorý hral za VII. A triedu a najlepšou brankárkou sa stala hráčka IX. A triedy, Dominika Plačková.
Pohár prišla víťazom odovzdať pani riaditeľka, Mgr. Plačková, ktorá všetkým poďakovala za bezproblémový priebeh a popriala príjemné prežitie vianočných sviatkov. Taktiež poďakovala našim bývalým žiakom, Matúšovi a Sašovi, ktorí sa zhostili úlohy rozhodcov a zápas odpískali k spokojnosti všetkých zúčastnených.
Sme radi, že turnaj patrí medzi naše tradičné školské akcie, na ktoré sa žiaci veľmi tešia.
Úspech našich žiačok v súťaži Povedz drogám nie, zvoľ si umenie
- 2
Povedz drogám nie, zvoľ si umenie
12. decembra si Barborka Golisová a Veronika Kubačaková urobili výlet do Žiliny. Konalo sa tam totiž vyhlásenie výsledkov celoslovenskej literárnej, výtvarnej a multimediálnej súťaže "Povedz drogám nie, zvoľ si umenie", ktorá je podporená Ministerstvom zdravotníctva SR v rámci podpory programov, iniciatív a aktivít v oblasti národnej protidrogovej stratégie pre rok 2019.
Spomedzi 63 škôl dosiahli naše žiačky krásne umiestnenia. Tohtoročnou témou súťaže bol slogan "nebojím sa". Veronika si svojím plagátom na túto tému vybojovala 3. miesto vo svojej kategórii vo výtvarnej sekcii a Barborka v literárnej sekcii s dielom - "Anjel s bosými nohami" doslova "prevalcovala" konkurenciu prvým miestom. Ocenenia si dievčatá prevzali na Biskupskom úrade v Žiline, kde bol pripravený aj krásny sprievodný program v podobe tanečných, speváckych a hudobných vystúpení. Po udelení cien bolo pripravené aj pestré občerstvenie a výstava súťažných prác. Mohli sme tak vidieť, čoho všetkého sa dnešná generácia detí už nebojí a aké posolstvo túžia odovzdať a šíriť ďalej.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili a reprezentovali tak našu školu na celoslovenskej úrovni a dievčatám srdečne gratulujeme.
Červené stužky
27.11. sa žiačky 8. a 9. ročníka zúčastnili vyvrcholenia kampane Červené stužky v Žiline. Celá kampaň je zameraná na 1.december – Svetový deň boja proti AIDS, na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravému životnému štýlu. Kampaň je kampaňou mladých a je venovaná mladým. Za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS považuje odborné vedomosti o HIV/AIDS. Zameriava sa aj na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a chorôb spojených s uvedenou problematikou a na podporu prevencie a vzdelávania v oblasti obchodovania s ľuďmi. V úvode stretnutia sme si vypočuli príhovory hostí a podporovateľov kampane, prednášku o zaujímavých a súčasných poznatkoch na tému HIV/AIDS a aj vypočuli sme si aj rozprávanie sestry Františky, ktorá pracuje priamo v Afrike v misii sv. Jána. Nadobudnuté informácie sme zdieľali aj s našimi spolužiakmi v infokútiku počas veľkej prestávky.
Viac o celej kampani sa môžete dozvedieť na stránke www.cervenestuzky.sk
Tvorivé dielne Zelenej školy
- 21
22.11. sa v ZŠ v Zákopčí uskutočnili už po šiestykrát Tvorivé dielne Zelenej školy. Škola tento rok obhajuje vlajku a certifikát Zelenej školy s témou Zeleň a ochrana prírody. Zelená škola je výchovno-vzdelávací eko program, ktorý je určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou pedagogických a nepedagogických zamestnancov i rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.
Akcia bola realizovaná v duchu Rovesníckeho vzdelávania. Prvá hodina začala prednáškou pani kvetinárky, ktorá žiakov 1. stupňa oboznámila s témou Liečivé bylinky, ich sadenie a starostlivosť v záhradkách a ich praktické využitie. Cez fotografie rôznych liečivých byliniek im ozrejmila ich využitie v lekárstve, v kozmetike i v domácej liečbe. Pri spätnej väzbe konštatovala, že deti poznali veľa liečivých byliniek a vedeli aj o ich aplikácii pri rôznych chorobách. Čo svedčí, že rodičia, hlavne mamičky, ešte stále využívajú bylinky pri zmiernení kašľu, bolestiach hrdla, zažívacích i kožných problémoch, varia doma med a vyrábajú mastičky z nich. Medzi deti dávala kolovať aj rôzne sušené bylinky, ktoré si mohli ovoňať a poznať reálne.
Cez druhú hodinu sa deti rozdelili do dvoch skupín. Prvej skupine, žiakom prvého a druhého ročníka žiačka 7. A triedy odprezentovala prezentáciu o separácii a recyklácii odpadu. Svoju prednášku ukončila súťažou triedenia odpadu a otázkami k danej téme. V druhej skupine boli žiaci tretieho a štvrtého ročníka, ktorým svoju prezentáciu predniesla žiačka 8. A triedy. Jej prezentácia sa týkala liečivých byliniek v záhradách a na lúkach. Prednáška bola ukončená skladaním puzzle a určením bylinky, ktorá bola na obrázku a jej využitie. Potom si žiačky skupiny vymenili.
Počas tretej až piatej hodiny sa žiaci piateho až deviateho ročníka rozdelili do tried prvého stupňa a tam sa premenili na učiteľov. Ukázali mladším ako sa dá využiť triedený odpadový materiál. Po skupinkách vyrábali rôzne hračky a úžitkové predmety. Okrem starších žiakov prišli aj rodičia, ktorí boli tiež pozvaní a ukázali, ako sa dá dať odpadu druhá šanca. Na výrobky boli použité staré noviny, zvyšky látok, ústrižky papiera, kartóny, rolky toaletného papiera , PET – fľaše, štoplíky z PET -fliaš, poškodené CD, DVD, korky… Žiaci tretieho a štvrtého ročníka šili plátené vrecúška na bylinky, ktoré sa dopestovali v bylinkovej špirále našej školy a v jeseni usušili. Deti si výrobky odniesli domov spolu s novými vedomosťami o recyklácii odpadu a význame ochrane prírody.
Počas veľkej prestávky bola ponúknutá ochutnávka rôznych druhov bylinkových čajov, kde si každý „ návštevník“ našiel tú svoju chuť. Bylinkové čaje budú ponúkané deťom každý piatok počas veľkej prestávky po jednom druhu. Deti budú najskôr informované o druhu využitej bylinky, o jej úžitku na náš organizmus a budú si môcť čaj ochutiť domácim medom, citrónom alebo trstinovým cukrom.
Po tejto akcii si malí i veľkí odnášajú nové zážitky a rovesníckym vzdelávaním si tí čo berú, ale i tí, čo dávajú zvyšujú svoje povedomie o ochrane prírody, pretože : „Ak človek bude ďalej ničiť prírodu, podreže si sám konár, na ktorom sedí.“
Kolégium Zelenej školy
IT akadémia - 3 D tlač
21.11.2019 sa v rámci projektu IT Akadémia uskutočnili na našej škole workshopy, ktoré priblížili deťom fungovanie 3D tlačiarne a 3D pera. Cieľom workshopov bolo prebudiť u žiakov záujem v uvedených oblastiach a podporiť ich ďalšie mimoškolské aktivity. Deťom sa ukážky veľmi páčili, pri prednáškach sa dozvedeli veľa nových informácií. Veríme, že aj vďaka takýmto aktivitám, veda bude naše deti viac zaujímať.21.11.2019 sa v rámci projektu IT Akadémia uskutočnili na našej škole workshopy, ktoré priblížili deťom fungovanie 3D tlačiarne a 3D pera. Cieľom workshopov bolo prebudiť u žiakov záujem v uvedených oblastiach a podporiť ich ďalšie mimoškolské aktivity. Deťom sa ukážky veľmi páčili, pri prednáškach sa dozvedeli veľa nových informácií. Veríme, že aj vďaka takýmto aktivitám, veda bude naše deti viac zaujímať.
Workshop - Kyberšikana
Dňa 19.11.2019 zavítala na našu školu pani detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorá viedla besedy so žiakmi 4. až 9. ročníka na témy, s ktorými sa stretávajú každý deň pri práci s internetom, a ktoré je potrebné kvôli ich bezpečnosti v online svete pravidelne otvárať. Okrem internetu sa workshop dotýkal aj tém mobilných telefónov, kyberšikany či výberu vhodného obsahu z internetu. Spätná väzba od detí nám potvrdila, že uvedené témy ich zaujímajú. Pani psychologička odporúča deťom, učiteľom, ale aj rodičom stránku https://www.detinanete.sk/ , kde sú rôzne aktivity, zaujímavosti a rady ohľadne online prostredia alebo digitálneho sveta. Z uvedenej stránky dávame zvlášť do pozornosti :
Deti na sociálnych sieťach – odporúčania pre rodičov
1) Do sveta sociálnych sietí by malo dieťa vstupovať s rodičom. Mali by ste poznať všetky jeho heslá, nicky.
2) Pravidelne kontrolujte účet dieťaťa – jeho statusy i správy.
3) Regulujte čas, ktorý na sociálnych sieťach deti môžu tráviť a chatovať.
4) Hovorte o tom, ako by mali vyzerať fotografie, ktoré dieťa zverejňuje. Vždy by mala platiť zásada, že deti zverejňujú fotky, ktoré by ukázali aj rodičom. Žiadne polonahé fotografie a pod.
5) Opakujte im, prečo je súkromie dôležité a aby si ho nezabúdali nastavovať. Majú zdieľať informácie len s okruhom priateľov.
6) Dohodnite sa, aké statusy sú v poriadku a aké už nie. Dieťa musí poznať hranice, čo je pre vás neprijateľné.
7) Dieťa poučte, že nesmie odpovedať nikomu neznámemu bez vášho vedomia za žiadnych okolností.
8) Deti potrebujú vašu pomoc a podporu. Opakujte dieťaťu, že ak niečomu nerozumie, alebo si nie je isté, aby vždy prišlo za vami.
A ako je to s Vašim dieťaťom? Otestujte sa : https://www.detinanete.sk/test/je-vase-dieta-zavisle-na-internete/
Žiaci našej školy na súťaži Innovation Camp
Žaci 9. ročníka pod vedením Mrr. Lenky Pasekovej, koordinároky finančnej gramotnosti, a triednej učiteľky Mgr. Marcely Hadrabovej sa po druhý krát zúčastnili súťaže Innovation Camp: Budúcnosť bankovníctva bude vyzerať inak. Táto súťaž je určená pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí sú v šk. roku 2019/2020 zapojení v programe Viac ako peniaze, v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne Žiaci svoje predstavy o fungovaní bánk odprezentovali pred odbornou porotou zo Slovenskej sporiteľne. A ako vidia žiaci banky budúcnosti? Platobné karty, bankovky a mince už nebudú fyzicky existovať. Budeme používať biometriu, hologram a virtuálnu menu. Banky budú využívať energeticky obnoviteľné zdroje a vzdelávať klientov vo finančnej oblasti naprieč generáciami. Naši žiaci si vyskúšali prácu v tímoch a aj oni sami priniesli podnetné nápady. Táto súťaž bola pre nich veľkým obohatením.